029-Ankebut

Latest
Most Viewed
Most Commented
Kur’an’ı Ezberlemek mi Önemli, Anlamak mı? [ Nouman Ali Khan ]

Ankebut Suresi 49. Ayet Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla, Hayır; Kuran, kendilerine ilim verilenlerin gönüllerinde yerleşen apaçık ayetlerdir. Ayetlerimizi, zalimlerden başka kimse, bile bile inkar etmez.   Muhammed Suresi 24. Ayet Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla, Onlar Kur’an’ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalplerin üzerinde kilitleri mi var?

Ankebut 1,2,3,4 ve 5. Ayetler [ Yasir Qadhi ]

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla Elif Lâm Mîm. ﴾1﴿ İnsanlar, “İnandık” demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı zannederler. ﴾2﴿ Andolsun, biz onlardan öncekileri de imtihan etmiştik. Allah doğru söyleyenleri de mutlaka bilir, yalancıları da mutlaka bilir. ﴾3﴿ Yoksa kötülük yapanlar, bizden kaçıp kurtulacaklarını mı sandılar. Ne kötü hükmediyorlar! ﴾4﴿ Her kim Allah’a kavuşmayı umarsa, bilsin …Read more »

Şuayb & Nuh (aleyhimusselâm) – Kur’an-ı Kerim Mucizesi [Nouman Ali Khan]

Ankebût 36 Medyen’e de kardeşleri Şuayb’ı peygamber olarak gönderdik. Şuayb, “Ey kavmim! Allah’a kulluk edin. Ahiret gününe ümit besleyin ve yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın” dedi. 

Ankebut Suresinden Gerçeklik Testi

Ankebut Suresi 1-5 Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla Elif Lâm Mîm. ﴾1﴿ İnsanlar, “İnandık” demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı zannederler. ﴾2﴿ Andolsun, biz onlardan öncekileri de imtihan etmiştik. Allah doğru söyleyenleri de mutlaka bilir, yalancıları da mutlaka bilir. ﴾3﴿ Yoksa kötülük yapanlar, bizden kaçıp kurtulacaklarını mı sandılar. Ne kötü hükmediyorlar!﴾4﴿ Her kim Allah’a kavuşmayı …Read more »