042-Şura

Latest
Most Viewed
Most Commented
042 Şura Suresi 36 ve 37. Ayet [ Nouman Ali Khan ]

Öfke Kontrolü! Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla, Bize verilen şey, yalnızca dünya hayatının geçimliğidir. Allah’ın yanında bulunanlar ise daha iyi ve daha süreklidir. Bu mükâfat iman edenler ve Rablerine dayanıp güvenenler içindir.(36) Onlar, büyük günahlardan ve hayasızlıktan kaçınırlar; kızdıkları zaman da kusurları bağışlarlar.(37)  

Güçlü Zehir – Kin [ Omar Suleiman ]

042-Şura 40. Ayet Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Bir kötülüğün karşılığı, onun gibi bir kötülüktür (ona denk bir cezadır). Ama kim affeder ve arayı düzeltirse onun mükafatı Allah’a aittir. Şüphesiz O, zâlimleri sevmez.

042-Şura 36. Ayet [ Nouman Ali Khan ]

Büyük Günahlar ve Hayasızlık  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla , (Dünyalık olarak) size her ne verilmişse, bu dünya hayatının geçimliğidir. Allah’ın yanında bulunanlar ise daha hayırlı ve kalıcıdır. Bu mükafat, inananlar ve Rablerine tevekkül edenler, büyük günahlardan ve çirkin işlerden kaçınanlar, öfkelendikleri zaman bağışlayanlar, Rablerinin çağrısına cevap verenler ve namazı dosdoğru kılanlar; işleri, aralarında …Read more »