Aile

Latest
Most Viewed
Most Commented
Müslümanca yaşamaya çalışmak [ Nouman Ali Khan ]

Müslüman Gibi Yaşamaya Çalışıyorsunuz Diye İnsanlar Sizinle Alay Ediyor Sizi Garipsiyor mu ? Lokman 15 Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, “Eğer, hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığın bir şeyi bana ortak koşman için seninle uğraşırlarsa, onlara itaat etme. Fakat dünyada onlarla iyi geçin. Bana yönelenlerin yoluna uy. Sonra dönüşünüz ancak banadır. Ben de size yapmakta …Read more »

006-Enam 151. Ayet Nouman Ali Khan

Anne Baba  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla ; (Ey Muhammed!) De ki: “Gelin, Rabbinizin size haram kıldığı şeyleri okuyayım: Ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Anaya babaya iyi davranın. Fakirlik endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin. Sizi de onları da biz rızıklandırırız. (Zina ve benzeri) çirkinliklere, bunların açığına da gizlisine de yaklaşmayın. Meşrû bir hak karşılığı olmadıkça Allah’ın …Read more »

Evliliklerinizi Yalan Üzerine Kurmayın Nouman Ali Khan

Evlilik öncesinde hep iyi yönlerinizi gösterip uzun vadede sıkıntılar yaşamayın. Nouman Ali Khan dan güzel bir konuşma.

İbadurrahman Kimdir? Nouman Ali Khan

  Furkan Suresi, Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Onlar, yalana şahitlik etmeyen, faydasız boş bir şeyle karşılaştıkları zaman, vakar ve hoşgörü ile geçip gidenlerdir. ﴾72﴿ Onlar, kendilerine Rabblerinin âyetleri hatırlatıldığı zaman, onlara kör ve sağır kesilmezler. ﴾73﴿ Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder …Read more »