002-Bakara

Latest
Most Viewed
Most Commented
002 Bakara Suresi 177. Ayet [ Nouman Ali Khan ]

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla; İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve …Read more »

002 Bakara 57. Ayet [Nouman Ali Khan ]

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla; Bulutu üstünüze gölge yaptık. Size, kudret helvası ile bıldırcın indirdik. “Verdiğimiz rızıkların iyi ve güzel olanlarından yiyin” (dedik). Onlar (verdiğimiz nimetlere nankörlük etmekle) bize zulmetmediler fakat, kendilerine zulmediyorlardı. ﴾57﴿

002 Bakara Suresi 263. Ayet [ Nouman Ali Khan ]

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla, Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden gönül kırma gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah her bakımdan sınırsız zengindir, halimdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir).

002 Bakara Suresi 285. ve 286. Ayet [ Nouman Ali Khan ]

Amenerrasulü Tefsiri [Nouman Ali Khan] Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla, Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.” …Read more »

002 Bakara Suresi 128. Ayet [ Nouman Ali Khan ]

Bir Müslüman, Davetçi Olmak Zorunda mı? Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla, “Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl. Bize ibadet yerlerini ve ilkelerini göster. Tövbemizi kabul et. Çünkü sen, tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametli olansın.” ﴾128﴿