Hutbe

Latest
Most Viewed
Most Commented
040-Mümin 25. Ayet [ Nouman Ali Khan ]

Zulme Karşı Hakkı Savunun Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla; Mûsâ onlara tarafımızdan gerçeği getirince, “Onunla beraber iman edenlerin oğullarını öldürün, kadınlarını sağ bırakın” dediler. Fakat kâfirlerin tuzağı hep boşa çıkmıştır. ﴾25﴿

18-Kehf Nouman Ali Khan

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla Hamd, kuluna Kitab’ı (Kur’an’ı) indiren ve onda hiçbir eğrilik yapmayan Allah’a mahsustur. ﴾1﴿ (Allah onu), katından gelecek şiddetli bir azap ile (inanmayanları) uyarmak, salih ameller işleyen mü’minleri, içlerinde ebedi olarak kalacakları güzel bir mükâfat (cennet) ile müjdelemek ve “Allah bir çocuk edindi” diyenleri de uyarmak için dosdoğru bir kitap …Read more »

Arı Gibi Ol ! Nouman Ali Khan (türkçe altyazı)

Nahl 68-69 Ayetler Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla; Rabbin bal arısına şöyle ilham etti: “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların yaptıkları çardaklardan (kovanlardan) kendine evler edin.” ﴾68﴿“Sonra meyvelerin hepsinden ye de Rabbinin sana kolaylaştırdığı (yaylım) yollarına gir.” Onların karınlarından çeşitli renklerde bal çıkar. Onda insanlar için şifa vardır. Şüphesiz bunda düşünen bir (toplum) için bir ibret …Read more »